Rakennesuunnittelijoita rakennetekniikan toimialalle koko Suomen alueelle

Sitowise on suuri suomalainen rakennusalan suunnittelu- ja konsultointitoimisto, joka tarjoaa kaikki rakentamisen suunnittelu-, asiantuntija- ja digitaaliset palvelut saman katon alta. Meillä lähes 1700 huippuosaajaa kehittää ratkaisuja asiakkaiden muuttuviin tarpeisiin ja haasteisiin – oletko sinä pian yksi heistä?

Etsimme rakennetekniikan toimialalle Sitowisen toimipisteisiin

Rakennesuunnittelijoita

Uudessa tehtävässäsi toimit mallinnettavien kohteiden rakennesuunnittelijana asunto-, liike- ja/tai toimitilaprojekteissa. Rakennesuunnittelijan roolissa lasket ja suunnittelet rakennuskohteen osa-alueita sekä tarvittaessa ohjaat muuta projektihenkilöstöä. Projektitoiminnan lisäksi, voit halutessasi osallistua myös kehitystehtäviin. Kykyjesi ja halujesi mukaan voit joko edetä projekti-insinöörin ja projektipäällikön rooliin tai asiantuntijatehtäviin. Rakennesuunnittelijan rooli räätälöidään vastaamaan henkilön osaamista ja kiinnostuksen kohteita.

Tarjoamme vaihtelevia ja innostavia tehtäviä mielenkiintoisten projektien parissa, vastuuta osaamisesi ja kokemuksesi mukaan sekä ammattitaitoisen ja osaavan työyhteisön tuen. Monipuolisessa projektityössä saat mahdollisuuden kehittää sekä omaa osaamistasi että uusia palveluja ja ratkaisuja, usein läheisessä yhteistyössä asiakkaiden ja kumppaneiden kanssa. Sitowisen kattavat koulutus- ja kehittymisohjelmat tukevat kehittymistäsi asiantuntijana.

Tulet työskentelemään työyhteisössä, joka aidosti on yhdessä enemmän. Henkilöstön hyvinvointi ja työssä viihtyminen ovat meille tärkeitä painopistealueita, ja Sitowisessä vallitseva tiimihenki ja yhdessä tekemisen ilmapiiri ovatkin asioita, joista olemme erityisen ylpeitä.

Tarjoamme sinulle myös

  • vakituisen työn, kilpailukykyisen palkkatason ja erittäin hyvät henkilöstöedut (mm. terveyspalvelut)
  • sinulle räätälöidyn henkilökohtaisen urapolun
  • monipuoliset jatko- ja lisäkoulutusmahdollisuudet, esimerkiksi YAMK-tutkintoon tähtäävää lisäkoulutusta yhdessä Metropolian kanssa
  • sairaan lapsen hoitopalvelun
  • liikunta- ja kulttuuri- sekä työmatkasetelit

Odotamme sinulta soveltuvaa koulutusta (DI, RI Amk tai RI). Hallitset toimisto-ohjelmistojen lisäksi myös alan yleisesti käytössä olevia ohjelmistoja. 3D-mallinnuksen ja FEM-laskennan osaaminen katsotaan eduksesi. Mallinnuksessa käytämme pääasiassa Tekla Structures- ohjelmaa ja käytössämme on useita alan parhaita FEM-laskentaohjelmia. Koulutamme sinut tarpeen mukaan, joten ohjelmien täydellisen osaamisen puute ei ole esteenä alkutaipaleellasi. Aiempi työkokemus katsotaan eduksi, mutta jos olet rakennesuunnittelijan uran alkutaipaleella, ota rohkeasti yhteyttä.

Lisätietoja tehtävästä antaa:

- Espoo: Yksikönpäällikkö Eero Mikkola, p.044 979 3397, eero.mikkola@sitowise.com
- Kotka: Yksikönjohtaja Pekka Länsimies, p.050 331 8549, pekka.lansimies@sitowise.com
- Kouvola: Yksikönjohtaja Timo Ahti, p.044 313 7289, timo.ahti@sitowise.com
- Lahti: Suunnittelupäällikkö Pertti Sainia, p. 040 541 2842, pertti.sainia@sitowise.com
- Kuopio: Yksikönjohtaja Erkki Kerttula, p.040 017 5365, erkki.kerttula@sitowise.com
- Jyväskylä: Suunnittelujohtaja Veli-Matti Huttunen, p.040 581 9180, veli-matti.huttunen@sitowise.com
- Mikkeli-Savonlinna: Suunnittelujohtaja Timo Härkönen, p.050 430 4442, timo.harkonen@sitowise.com
- Oulu: Osastopäällikkö Juha-Pekka Kumpulainen p.  040 7721 935, juha-pekka.kumpulainen@sitowise.com
- Tampere: Osastopäällikkö Jussi Vehanen, p.040 652 6650, jussi.vehanen@sitowise.com
- Turku: Yksikönjohtaja Joni Avikainen, p.040 833 0270, joni.avikainen@sitowise.com
- Lappeenranta: Yksikönjohtaja Vesa Urpalainen, p.044 427 9917, vesa.urpalainen@sitowise.com

Kiinnostuitko tehtävästä? Hienoa – jätä hakemuksesi palkkatoiveineen.

Odotamme, että kuulemme sinusta pian!

Hakuaika alkaa: 05.03.2019 09:00Hakuaika päättyy: 31.12.2019 23:59